Türkçe

Utrecht’teki oyun ve oyuncak kütüphanesi Tuf-Tuf’ta, çocuğunuzun süresiz olarak oynayabileceği oyuncaklar ödünç alabilirsiniz. Oyun ve oyuncak kütüphanemiz, gelişimsel gecikmeleri, kronik hastalıkları veya engeli olan çocuklara oyuncak ödünç vermektedir. Tuf-Tuf’un oyuncakları, bu çocuklar için özel olarak seçilmiştir. Onların kardeşleri de Tuf-Tuf’dan oyuncak ödünç alabilirler. Bu şekilde çocuklarınız birlikte de oynayabilir.

Oynamak önemlidir
Çocuklar oynayarak öğrenirler. Bu nedenle oynamak sadece eğlenceli değil, aynı zamanda gelişimleri için de çok önemlidir. Örneğin, çocukların yürümeyi ve bisiklete binmeyi öğrenmelerine, aynı zamanda duygularla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmelerine yardımcı olur. Oyun, dil gelişimi için de çok önemlidir.

Tuf-Tuf’a şunlar için gelirsiniz:

  • çocuğunuzun engeline rağmen doyasıya oynayabileceği oyuncakları ödünç almak için;
  • çocuğunuz için hangi oyuncakların uygun olduğunu denemek için;
  • konuşma terapisi (logopedi), fizyoterapi veya ergoterapi için yardım araçları ödünç almak için;
  •  çünkü yeni oyuncaklarla oynamak her zaman eğlencelidir.

Tuf-Tuf’un oyuncakları
Engelli veya gelişimsel gecikmesi olan çocuklar için uygun oyuncakları bulmak çoğu zaman zordur. Tuf-Tuf, her çocuk için uygun bir oyuncak olması için çok çeşitli uyarlanmış ve normal oyuncaklara sahiptir. Evdeki tüm oyuncakları web sitemizdegörebilirsiniz.

Üyle olmak
Tuf-Tuf üyeliği ile oyuncaklarımızı ödünç alabilirsiniz. Üyeliği oyun ve oyuncak kütüphanesinde yaptırabilirsiniz. Çalışma saatlerimizde bize uğrayın. Oyun ve oyuncak kütüphanesinin adresi Utrecht’te Koningsweg 2.

Açılış saatleri
Pzt.: 19:00 – 20:30
Çrşmb.: 9:30 – 11:00
Cmt.: 10:00 – 12:00

Üyeliği durdurmak
Üyeliğinizi yıllık olarak durdurabilirsiniz. Bu, 1 Ocak’tan önce e-posta ile yapılmalıdır. 

Ödünç alma hakkında bilgiler
Tüm oyuncaklarımız düzenli olarak temizlenmektedir. Bu şekilde bizden sadece temiz oyuncaklar ödünç almış olursunuz.  Oyuncağı en fazla altı hafta evinizde tutabilirsiniz. Sonrasında onu oyun ve oyuncak kütüphanesine geri getiriyorsunuz. Bu durumda tekrara başka oyuncakları ödünç alabilirsiniz.

Uzatma üç haftalık bir süreliğine bir kez mümkündür. Bunu web sitesi aracılığıyla veya şu adrese bir e-posta göndererek ayarlayabilirsiniz: uitleen@tuftuf.net.

Oyuncakları temiz, eksiksiz ve hasarsız olarak iade edin. Bir şey eksik veya kırılmışsa hasarı karşılamalısınız.  Oyuncakları zamanında iade etmediğinizde, bunun için bir ceza ödersiniz. Ceza  zamanında iade edilmemiş olan oyuncak başına haftalık € 0,50’dir.

Kimler için?
Fiziksel veya zihinsel engeli, kronik hastalığı, otizmi, motor gelişiminde geride kalmışlık veya konuşma veya dil gelişiminde geride kalmışlığı olan bir çocuğunuz mu var? Veya çocuğunuz özel (ilk)eğitime mi gidiyor? O zaman biz sizin için buradayız!

Maliyeti nedir?
Bir üyeliğin fiyatı, bir seferde kaç oyuncak ödünç almak istediğinize bağlıdır. Oyuncakları istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Yıllık üyelik fiyatı:
3 oyuncak için : € 27,50
4 oyuncak için: € 35
5 oyuncak için: € 40
6 oyuncak için: € 47,50

U-kartı
U-kartı sahipleri, U-kartlarının üzerinde yüklü olan miktar ile ödeme yaparlar.